Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II funkcjonuje w jednostce od 2002 roku. Personel Oddziału jest wyspecjalizowany w wielu dziedzinach Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, co stawia świadczone usługi na najwyższym poziomie.
Główne dziedziny Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu:
1.Leczenie złamań
Pełnimy świadczenia dla podopiecznych Szpitala Miejskiego w oparciu o wieloletnie doświadczenia oraz najnowszą wiedzę dotyczącą leczenia złamań kości. Stosujemy techniki operacyjne, metody, materiały i zespolenia zgodnie ze standardami obowiązującymi w nowoczesnej traumatologii. W ramach dyżurów całodobowych jesteśmy przygotowani do zaopatrywania poszkodowanych na bieżąco, bez konieczności opóźniania leczenia. Personel uaktualnia wiedzę szkoląc się z międzynarodową organizacją AO Trauma podczas kursów specjalistycznych w kraju i za granicą. Leczenie złamań dotyczy przekroju całego społeczeństwa. Właściwe leczenie pozwala młodym na szybki powrót do pracy i zainteresowań, a ludziom starszym spełnić ich oczekiwania. W tej dziedzinie zawiera się również leczenie zaburzeń zrostu kostnego. Wykorzystujemy w tym zakresie : zabiegi naprawcze, przeszczepy kostne oraz komórki macierzyste.
2.Protezoplastyki stawów
Choroba zwyrodnieniowa stawów jest chorobą cywilizacyjną w pełni rozkwitu. Uszkodzenia stawów powodują ograniczenie funkcji ruchowej, spadek komfortu życia, zaprzestanie wielu form aktywności. Problem dotyczy osób coraz młodszych. Protezoplastyka stawów, czyli tak zwana wymiana stawu jest jednym z podstawowych zabiegów które wykonujemy. Pacjenci są przed zabiegami skrupulatni przygotowani, co zmniejsza wydatnie ryzyko okołooperacyjne i skraca pobyt w szpitalu. W oddziale wykonujemy zabiegi wymiany stawu biodrowego, kolanowego, mamy również możliwość wymiany stawu barkowego. Zaadoptowaliśmy techniki oszczędzające oraz małoinwazyjne wykonując protezoplastyki częściowe stawów kolanowych. Implanty i materiały, które stosujemy umożliwiają użytkowanie właściwie bez zużycia. W ten sposób gwarantujemy ostateczne zaopatrzenie chorego stawu bez względu na wiek. Zabieg wymiany stawu biodrowego lub kolanowego to jak najkrótszy pobyt w Oddziale, dlatego usprawnianie rozpoczyna się już w dniu operacji. Nasi fizjoterapeuci pracują indywidualnie z każdym z operowanych pacjentów doprowadzając ich do pełnej samodzielności w dniu wypisu do domu.
Specjalizujemy się w zbiegach rewizyjnych protez przy uszkodzeniu implantów, obluzowaniu, infekcjach okołoprotezowych czy też innych niepowodzeniach. Ta grupa zabiegów jest możliwa po bardzo kompleskowym przygotowaniu personelu, procedur, oraz materiałów.
3.Leczenie urazów i uszkodzeń sportowych
W tym zakresie mieszczą się zabiegi naprawcze, rekonstrukcyjne z zastosowaniem techniki artroskopowej i klasycznej chirurgii. W Oddziale wykonujemy:
4. Chirurgia stopy
Leczenie operacyjne wad nabytych stóp takie jak paluch koślawy, palce młotowate, stopa płasko - koślawa. Stosujemy osteotomie, artroplastyki oraz usztywnienia z zastosowaniem nowoczesnych, ale sprawdzonych metod.
Informacje ogólne
Koordynator oddziału
Lek. Adam Klewicki – nr tel. 55 230 41 28, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dane kontaktowe
Gabinet lekarski – nr tel. 55 230 41 32, 55 230 41 25
Dyżurka pielęgniarek – 55 230 41 47
Pielęgniarka oddziałowa – nr tel. 55 230 41 47, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat oddziału – nr tel. 55 230 41 33, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sprawy dotyczące: ustalania terminu zabiegu, zmiany terminów oraz innych formalności, realizujemy w godzinach 13:00 -15:00 (telefonicznie w godzinach 8:00-13:00)
Oddział Chorób Płuc specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu schorzeń układu oddechowego. Dysponujemy 25 łóżkami oraz gabinetem bronchoskopii i spirometrii.
Diagnozujemy pacjentów ze zmianami radiologicznymi w miąższu płuc, opłucnej i w śródpiersiu oraz z dolegliwościami ze strony układu oddechowego tj. przewlekły kaszel, krwioplucie, duszność, ból w klatce piersiowej. W przypadku podejrzenia nowotworu płuca przeprowadzamy pełną diagnostykę. Wykonujemy ponadto drenaże jamy opłucnej w przypadku stwierdzonej obecności płynu, w razie potrzeby podajemy doopłucnowo pleurodezę chemiczną. Hospitalizujemy również pacjentów z ostrymi infekcjami dróg oddechowych, w tym z ciężkim zapaleniem i płuc i zapaleniem oskrzeli przebiegającym z dusznością (astma oskrzelowa, POCHP) i niewydolnością oddechową. Świadczymy pomoc pacjentom innych oddziałów w ramach konsultacji, wykonując również zabiegi bronchoskopii.
W Oddziale wykonujemy również diagnostykę bezdechu sennego przy pomocy aparatu do polismonografii, jak również prowadzimy leczenie aparatem CPAP, czyli stałym dodatnim ciśnieniem - jest to tzw. proteza powietrzna. Pacjenta zgłasza się na badanie zostaje mu podłączony aparat CPAP i podczas nocy odbywa się rejestracja snu. Z zapisu badani wynika m.in. czy wystąpiło chrapanie; aktywność klatki piersiowej, brzucha kończyn dolnych; ilość bezdechów i spłyceń oddychania. Podczas badania wykonywane jest również pomiar akcji serca, saturacji krwi i EEG w celu określenia fazy snu. Na postawie powyższych zapisów lekarz może stwierdzić liczbę bezdechów i spłyconych oddechów na godzinę snu (wskaźnik AHI) i rozpoznać chorobę.
Po zdiagnozowaniu choroby pacjent jest umawiany na kolejną hospitalizację aby rozpocząć proces leczenia.
W ramach Oddziału funkcjonuje Sala Nieinwazyjnej Wentylacji Mechanicznej, utworzona w 2016 r. w ramach programu polityki zdrowotnej Ministerstwa Zdrowia –„Krajowy Program Zmniejszenia Umieralności z Powodu Przewlekłych Chorób Płuc Poprzez Tworzenie sal Nieinwazyjnej Wentylacji Mechanicznej na lata 2016-2018”. Dzięki zakwalifikowaniu się do programu jako jedyny szpital w województwie warmińsko-mazurskim mogliśmy utworzyć salę NWM oraz doposażyć ją w najnowocześniejszy sprzęt służący do leczenia i monitorowania pacjentów wymagających zastosowania nieinwazyjnej wentylacji mechanicznej (respiratory, kardiomonitory, kapnograf, łóżka wielofunkcyjne, poligrafy, defibrylator, stacja centralnego nadzoru itp) z okolic i całego województwa warmińsko -mazurskiego.
Sala liczy 4 stanowiska służące do leczenia za pomocą nieinwazyjnej wentylacji mechanicznej pacjentów z niewydolnością oddechową w przebiegu schorzeń układu oddechowego. Na Sali pacjent monitorowany poprzez odpowiednio przeszkolony personel lekarski (lekarze specjaliści chorób płuc) i pielęgniarski (pielęgniarki z odbytym kursem pielęgnowanie pacjenta wentylowanego mechanicznie). Za prawidłowe funkcjonowanie sali NWM odpowiedzialny jest koordynator- lekarz specjalista chorób płuc z udokumentowanym doświadczeniem w leczeniu NWM.
Szpital realizuje kontrakt z NFZ w zakresie programu lekowego leczenie astmy ciężkiej omalizumabem, obecnie rozszerzany terapię o " nowy" lek biologiczny - mepolizumab.
Informacje ogólne
Koordynator Oddziału
Lek. Wioletta Śpiewak – Kozak - nr tel. 55 625 72 30
Dane kontaktowe:
Gabinet lekarski - nr tel. 55 625 72 31, 55 625 72 32
Dyżurka pielęgniarek - nr tel. 55 230 41 46
Pielęgniarka oddziałowa - nr tel. 55 625 72 33, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat oddziału nr tel. 55 230 41 48 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Oddział Chorób Zakaźnych w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu jest jedną z nielicznych placówek tego typu w województwie warmińsko-mazurskim.
Leczenie i diagnostyka
Zajmujemy się leczeniem wszystkich chorób zakaźnych, z możliwością ich dokładnej diagnostyki. Wykonujemy specjalistyczne badania krwi, badania płynu mózgowo - rdzeniowego, badania endoskopowe.
Oddział prowadzi szeroką diagnostykę i leczenie wszelkich schorzeń wątroby. Wykonywana jest biopsja wątroby i wszystkie badania konieczne w patologii wątroby. Prowadzimy program leczenia przewlekłego zapalenia wątroby typu B i C.
Celem naszego oddziału jest utrzymanie wysokiego poziomu diagnostycznego i terapeutycznego oraz zapewnienie najlepszej opieki. Zapewniamy dobre warunki pobytu w oddziale, miłą i serdeczną atmosferę, fachowość personelu.
Informacje ogólne
Ordynator - lek. Elżbieta Hajer e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dane kontaktowe
Gabinet lekarski - nr tel. 55 230 42 58
Pielęgniarka Oddziałowa - nr tel. 55 230 42 17, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyżurka pielęgniarek 1 - nr tel. 55 230 42 12, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyżurka pielęgniarek 2 - nr tel. 55 619 58 63
Od początku lat sześćdziesiątych oddział zajmuje się zarówno chirurgią jak i traumatologią oraz urologią dziecięcą. Obecnie wciąż poszerzany jest zakres zabiegów wykonywanych w oddziale i wprowadzane są nowoczesne metody leczenia zgodnie z najnowszą wiedzą medyczną.
Poza działalnością leczniczą, oddział zajmuje się również kształceniem kadr medycznych. Od 2010 r. na podstawie akredytacji udzielonej przez Ministerstwo Zdrowia prowadzone są szkolenia specjalizacyjne w zakresie chirurgii dziecięcej.
Oddział liczy 22 łóżka, posiada salę pooperacyjną z monitorowaniem, gabinet zabiegowy, kuchnię dla rodziców. Opiekunowie mogą przebywać z dziećmi podczas całej hospitalizacji. Udostępniamy łóżka oraz materace.
Zakres zabiegów:
Chirurgiczne: - chirurgia przewodu pokarmowego z dostępu klasycznego jak i laparoskopowo (usunięcie pęcherzyka żółciowego, usunięcie śledziony, zaopatrzenie torbieli śledziony, usunięcie wyrostka robaczkowego i uchyłka Meckel’a, operacje odpływu żołądkowo-przełykowego, gastrostomie, przepukliny pachwinowe metodą klasyczną i małoinwazyjną PIRS, leczenie chirurgiczne urazów narządów jamy brzusznej, wszczepienia i wymiany zastawek komorowo-otrzewnowych, torakoskopia ( dekortykacje płuca, drenaż jamy opłucnowej, resekcje szczytu płuca w odmie opłucnowej)
- chirurgia skóry (zmiany skórne, znamiona barwnikowe, guzki podskórne, wyrośla przeduszne, zatoki pilonidalne)
Urologiczne:-operacje rekonstrukcyjne wad prącia ( spodziectwo, zagięcie prącia, prącie pogrążone itp.), wady wrodzone pęcherza moczowego ( operacja uchyłka pęcherza, ostrzykiwanie wypieracza botuliną ), wady górnych dróg moczowych (operacje wodonercza, operacje moczowodów olbrzymich, leczenie refluxu pęcherzowo-moczowodowego endoskopowo przez ostrzyknięcie i przeszczepienie moczowodów ), operacje torbieli prostych nerki, usunięcie nerki metodą klasyczną i laparoskopową, leczenie operacyjne wodniaków jądra i powrózka nasiennego, żylaków powrózka nasiennego oraz niezstąpionych jąder, torbiele jajników, diagnostyka endoskopowa.
Ortopedyczne: - leczenie urazów narządu ruchu ( zespolenia drutami, nowoczesne zespolenia prętami elastycznymi –ESIN ), leczenie wad wrodzonych układu kostno-stawowego (palcozrosty, palce dodatkowe, wyrośla kostne, torbiele kostne), urazy wielotkankowe, operacja palców koślawych, wydłużanie ścięgien Achillesa.
Diagnostyka:
Diagnostyka obrazowa – pełen zakres (RTG, ultrasonografia, rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa)
Diagnostyka czynnościowa - posiadamy kompletnie wyposażoną pracownię urodynamiczną, w której wykonujemy badania uroflowmetryczne, cystometryczne, a także prowadzimy terapię zaburzeń czynnościowych dolnych dróg moczowych
Pragniemy nie tylko zapewnić naszym Małym Pacjentom profesjonalną i wysokospecjalistyczną opiekę ale i komfortowe warunki pobytu w naszym Oddziale, umożliwiając tym szybszy powrót do zdrowia, a także wspomaganie procesu rehabilitacji naszych pacjentów i zabezpieczenie ich niestandardowych potrzeb medycznych.
Rodzice i Opiekunowie mogą przebywać z dzieckiem przez całą dobę ( 1 osoba jednoczasowo przy jednym dziecku ). Udostępniamy łóżka i materace do spania dla Opiekunów. W oddziale dostępna jest kuchenka w której Opiekunowie mogą przygotować i zjeść posiłek a w piwnicy szpitala funkcjonuje bar. W okresach zwiększonej zachorowalności na choroby zakaźne ograniczamy okresowo odwiedziny.
Informacje ogólne
Pełniącym obowiązki Ordynatora jest lek. Wojciech Fischer, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dane kontaktowe:
Gabinet lekarski - nr tel. 55 230 41 43
Dyżurka pielęgniarek - nr tel. 55 230 41 62
Pielęgniarka oddziałowa - nr tel. 55 230 41 63, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat oddziału - nr tel. 55 230 41 41, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pacjent chcąc podjąć detoksykację alkoholową w naszej placówce powinien być trzeźwy, mieć skierowanie od lekarza na oddział detoksykacyjny, posiadać dokument potwierdzający ubezpieczenie zdrowotne oraz dowód osobisty. Leczenie w szpitalu trwa 14 dni. W czasie hospitalizacji pacjenci nie mogą opuszczać oddziału dlatego powinni mieć przy sobie odpowiednią ilość osobistych rzeczy (piżamę, kapcie, środki czystości, ubranie dzienne). Rodziny mogą odwiedzać pacjentów. Informacji odnośnie funkcjonowania oddziału, wolnych miejsc, ewentualnych zapisów na leczenie udziela:
Informacje ogólne
Koordynator - lek. Rafał Łuczak
Dane kontaktowe
Lekarz dyżurny - 55 239 44 20
Dyżurka pielęgniarek - nr tel. 55 239 44 13
Pielęgniarka Oddziałowa - nr tel. 55 239 44 17
Oddział Pediatryczny z Pododdziałem Endokrynologicznym jest oddziałem dziecięcym, który przyjmuje i leczy dzieci w wieku od ukończenia 4 tygodni życia do 18 roku życia.
Oddział pełni usługi medyczne dla wyżej wymienionych pacjentów w zakresie pediatrii dla potrzeb miasta Elbląga i regionu. W zakresie endokrynologii dziecięcej pełni wysokospecjalistyczne usługi konsultacyjne i terapeutyczne także dla całego województwa warmińsko-mazurskiego realizując program terapeutyczny leczenia przedwczesnego dojrzewania płciowego u dzieci.
Współpracujemy z poradniami rodzinnymi, które oferują pomoc w postaci hospitalizacji jednego dnia dla potrzeb szybkiej diagnostyki lub oceny skutków i modyfikacji leczenia u pacjentów przewlekle chorych.
Dzieci przebywające w Oddziale Pediatrycznym otoczone są życzliwością ze strony personelu medycznego, mają zapewnioną przyjazną terapię dla małego pacjenta a także obecność rodziców lub opiekunów podczas hospitalizacji.
Informacje ogólne
Koordynator oddziału
Lek. Joanna Majewska – nr tel. 55 230 42 71, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dane kontaktowe
Gabinet lekarski – nr tel. 55 230 42 72
Dyżurka pielęgniarek – 55 230 42 73
Pielęgniarka oddziałowa – nr tel. 55 230 41 12, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat oddziału – nr tel. 55 230 41 73, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Oddział Otoloaryngologiczny zajmuje się:
Informacje ogólne
Koordynator - lek. Jacek Panek nr tel. 55 239 44 70, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dane kontaktowe
Pielęgniarka oddziałowa - nr tel. 55 239 44 73, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Asystenci oddziału - nr tel. 55 239 44 72
Dyżurka pielęgniarek - nr tel. 55 239 44 71
Blok operacyjny - nr tel. 55 239 44 76
Oddział Okulistyczny
Oddział dysponuje dobrze wyposażoną salą operacyjną. Wykonuje m.in. operacje zaćmy metodą fakoemulsyfikacji ze wszczepem sztucznej soczewki zwijalnej, operacje przeciwjaskrowe, operacje zeza.
Informacje ogólne
Koordynator - lek. Bogdan Olszewski - nr tel. 55 239 45 40, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dane kontaktowe
Pielęgniarka oddziałowa - nr tel. 55 239 44 73, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Asystenci oddziału - nr tel. 55 239 44 72
Dyżurka pielęgniarek - nr tel. 55 239 44 71
Blok operacyjny - nr tel. 55 239 44 76
Oddział prowadzi nowoczesną diagnostykę i leczenie chorób w dziedzinie chirurgii ogólnej. Wykonuje zabiegi naprawcze przepuklin pachwinowych metodą zakładania siatek przestrzennych ponadto wykonuje wszystkie zabiegi w zakresie chirurgii jamy brzusznej w tym, tarczycy i sutków. (więcej...)
Informacje ogólne
Koordynator - lek. Wojciech Skonieczny nr tel. 55 239 44 30
Dane kontaktowe
Pielęgniarka oddziałowa - nr tel. 55 239 46 58, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Asystenci oddziału - nr tel. 55 239 44 33
Dyżurka pielęgniarek - nr tel. 239 44 31
Dyżurka bloku operacyjnego - nr tel. 55 239 44 32
Pokój znieczuleń i wybudzeń - nr tel. 55 239 45 54
Sekretarka medyczna - nr tel. 55 239 44 60, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sterylizacja - nr tel. 55 239 44 36
Pododdział Chirurgii Ręki |
Dominującym specjalistycznym zadaniem o ponadregionalnym znaczeniu jest całościowa ostra i rekonstrukcyjna chirurgia ręki włącznie z mikrochirurgią nerwów i naczyń obwodowych, chirurgią schorzeń reumatologicznych i wad wrodzonych lub nabytych ręki. Obszerny zakres powyższych operacji jest możliwy także w trybie ambulatoryjnym.
Informacje ogólne
Dane kontaktowe Dyżurka pielęgniarek - nr tel. 55 239 44 61, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Gabinet lekarski - nr tel. 55 239 44 62 Sekretariat - nr tel. 55 239 45 82 |
Oddział Rehabilitacyjny z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej zapewnia wysoki poziom opieki i terapii pacjentom ze schorzeniami układu nerwowego, narządów ruchu i chorobami przewlekłymi.
Głównym celem wysoko wykwalifikowanej kadry oddziału jest pomoc osobie chorej i niepełnosprawnej w uzyskaniu maksymalnej, na danym etapie choroby sprawdności i samodzielności.
Pacjenci Oddziału korzystają z zabiegów fizjoterapeutycznych, które obejmują następujące działy: kinezyterapia, elektoterapia, laseroterapia, elektromagnetoterapia, światłolecznictwo, hydroterapia, masaż leczniczy.
Informacje ogólne
Ordynator - lek. Ewa Bieg - nr tel. 55 239 44 80
Dane kontaktowe
Dyżurka pielęgniarek - nr tel. 55 239 44 81
Pielęgniarka oddziałowa - nr tel. 55 239 44 83, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Gabinet lekarski - nr tel. 55 239 44 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Gabinet lekarski - nr tel. 55 239 44 87
Sekretarka medyczna - nr tel. 55 239 44 85
Sala zajęć terapeutycznych - nr tel. 55 239 44 86
W Oddziale Rehabilitacji Kardiologicznej rehabilitowani są
Oddział wykonuje:
Poza programem rehabilitacji fizycznej pacjenci korzystają z pomocy psychologa oraz uczestniczą w wykładach prowadzonych w ramach programu promocji zdrowia, obejmujących profilaktykę wtórną w schorzeniach układu sercowo-naczynioweg i w cukrzycy.
Informacje ogólne
Koordynator - lek. Cezary Harasim - nr tel. 55 239 44 90
Dane kontaktowe
Dyżurka pielęgniarek - nr tel. 55 239 44 63, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Gabinet lekarski - nr tel. 55 239 45 15
Sekretarka medyczna - nr tel. 55 239 44 28
Zajmuje się leczeniem chorób wewnętrznych ze szczególnym uwzględnieniem chorób układu pokarmowego i chorób serca. Wykonuje badania diagnostyczne i zabiegi endoskopowe w zakresie górnego
i dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Posiada pracownię endoskopową i pracownię diagnostyki kardiologicznej.
Informacje ogólne
Koordynator - lek. Krzysztof Niezgoda - nr tel. 55 239 44 50
Dane kontaktowe
Dyżurka pielęgniarek - nr tel. 55 239 44 51
Asystenci oddziału - nr tel. 55 239 44 53, 55 239 45 91
Pielęgniarka oddziałowa - nr tel. 239 44 56, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat oddziału - nr tel. 55 239 44 55
Gabinet endoskopowy - nr tel. 55 239 44 58
W oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii naszego szpitala pracuje 5 lekarzy specjalistów w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii oraz 13 pielęgniarek.
Rocznie wykonuje się 4 tysiące znieczuleń ogólnych i regionalnych oraz prowadzi się analgezję bólu.
Informacje ogólne
Koordynator – dr n. med. Andrzej Czerniewski - nr tel. 55 230 41 11, e-mail: aczerniewski@szpitalmiejski.elblag.pl
Dane kontaktowe
Dyżurka pielęgniarek - nr tel. 55 230 41 13, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pielęgniarka oddziałowa - nr tel. 55 230 42 22
Pokój socjalny - nr tel. 55 230 41 18
W oddziale leczeni są chorzy w stanie zagrożenia życia, po rozległych operacjach, wymagający wspomagania oddychania przy pomocy respiratora. Wykonuje się wszelkie rodzaje znieczuleń do zabiegów operacyjnych.
Informacje ogólne
Koordynator - lek. Sławomir Głowacki - nr tel. 55 239 44 40, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dane kontaktowe
Dyżurka pielęgniarek - nr tel. 55 239 44 41
Asystenci oddziału - nr tel. 55 239 44 42
Pielęgniarka oddziałowa - nr tel. 55 239 44 43, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Szpital Miejski św.Jana Pawła II w Elblągu
ul. Komeńskiego 35
82-300 Elbląg
tel/fax: +48 55 239 44 02