wtorek, 16 luty 2021 09:42

Oddział Chorób Wewnętrznych

Napisała
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Oddział Chorób Wewnętrznych jest odziałem wielospecjalistycznym zajmującym się diagnostyką i leczeniem zachowawczym pacjentów z chorobami z zakresu szeroko pojętych schorzeń internistycznych, ze szczególnym uwzględnieniem chorób serca i chorób układu pokarmowego.
Lekarze specjaliści prowadzą w nim nieinwazyjną diagnostykę układu krążenia z możliwością:
- wykonania 24 godz. rejestracji czynności serca metodą Holtera EKG,
-24 godz. monitorowanie ciśnienia tętniczego (AMBP)
- echokardiografii
-testów wysiłkowych
W oddziale funkcjonuje Sala Intensywnej Opieki ( 5 łóżek) do nadzoru nad pacjentami w stanach zagrożenia życia, gdzie odbywa się nieinwazyjne monitorowanie.
Prowadzone jest leczenie farmakologiczne schorzeń serca i układu krążenia oraz elektroterapia – wykonujemy kardiowersję elektryczną w znieczuleniu prowadzonym przez anestezjologa.
Oddział posiada pracownię endoskopową w związku z czym wykonuje badania i zabiegi endoskopowe w zakresie górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego. W ramach prowadzonej działalności personel oddziału aktywnie uczestniczy w badaniach klinicznych umożliwiających prowadzenie terapii z zastosowaniem procedur niedostępnych w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Ważną częścią działalności oddziału jest diagnostyka chorób nowotworowych prowadzona we współpracy z działem diagnostyki obrazowej. Wykonujemy badania Tomografii Komputerowej oraz Rezonansu Magnetycznego( badania jamy brzusznej, klatki piersiowej, głowy). Współpracujemy z Oddziałem Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej wykonując biopsję narządów pod kontrolą USG.
Nieocenionym wsparciem dla personelu lekarskiego oraz dla hospitalizowanych pacjentów i ich rodzin jest zawsze gotowy do pomocy wykształcony i cechujący się wysokim poziomem empatii personel pielęgniarski. W planowaniu i realizowaniu procesu pielęgnowania wykorzystywane są kwalifikacje z zakresu kształcenia na poziomie studiów I i II stopnia, specjalizacji w dziedzinie pielęgniarstwa zachowawczego, internistycznego oraz opieki paliatywnej. Wymieniając wszystkich pracowników nie sposób pominąć opiekunów medycznych, sekretarek, oraz pracowników Działu Higieny Szpitalnej bez których praca całego zespołu byłaby niemożliwa.

Dane kontaktowe:
Koordynator: lek. Anna Maria Nej, specjalista chorób wewnętrznych i kardiologii tel. 55 239 44 50

Pielęgniarka Oddziałowa- mgr piel.Marzena Miecznikowska, specjalista pielęgniarstwa zachowawczego tel.55 239 44 56; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dyżurka pielęgniarek - tel. 55 239 44 51,

Asystenci oddziału - tel. 55 239 44 53, 55 239 45 91,

Sekretariat oddziału - tel. 55 239 44 55 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gabinet endoskopowy - tel. 55 239 44 58

Czytany 5507 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 28 październik 2021 06:01
Zaloguj się, by skomentować