SM ul. Żeromskiego


telefony alarmowe

Aby wezwać pomoc dzwoń

pod nr 112

Pogotowie - 999

Straż pożarna - 998

Policja - 997


galeria

Previous ◁ | ▷ Next

odwiedziny

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterdzisiaj925
mod_vvisit_counterwczoraj1101
mod_vvisit_counterw tym tygodniu9093
mod_vvisit_counterw tym miesiącu22686
mod_vvisit_counterwszystkie2429854

Aktualnie: gości 14, 
botów 3 połączonych
Your IP: 3.235.137.159
 , 
Today: Wrz 19, 2020

logo-fun

Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020
Oś priorytetowa 9. Dostęp do wysokiej jakości usług publicznych
Działanie 9.1 Infrastruktura ochrony zdrowia
Poddziałanie 9.1.2 Infrastruktura ochrony zdrowia w miejskim obszarze funkcjonalnym Elbląga - ZIT bis
Tytuł projektu „Podniesienie jakości i kompleksowości leczenia poprzez konsolidację usług zdrowotnych w zakresie lecznictwa zachowawczego i zabiegowego w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu”
Całkowita kwota projektu: 39 470 519, 12 PLN, Wydatki kwalifikowane: 39 428 929, 12 PLN
Kwota dofinansowania: 32 919 212, 92 PLN, Wkład własny: 6 509 716, 20 PLN

PDF Drukuj

Przyjęcie do szpitala

Każdy pacjent zgłaszający się w Szpital Miejskiego św. Jana Pawła II ma prawo do natychmiastowego udzielenia mu świadczeń zdrowotnych ze względu na zagrożenie życia lub zdrowia, niezależnie od okoliczności.

  • O przyjęciu do szpitala osoby zgłaszającej się lub skierowanej przez lekarza albo uprawnioną instytucję orzeka lekarz dyżurny izby przyjęć, po zapoznaniu się ze stanem zdrowia i uzyskaniu zgody tej osoby lub przedstawiciela ustawowego albo opiekuna faktycznego.
  • Jeżeli lekarz dyżurny izby przyjęć stwierdzi potrzebę niezwłocznego umieszczenia pacjenta w szpitalu, a brak miejsc, zakres świadczeń udzielanych przez szpital lub względy epidemiczne nie pozwalają na przyjęcie, szpital po udzieleniu pierwszej pomocy zapewnia w razie potrzeby przewiezienie pacjenta do innego szpitala, po uprzednim porozumieniu się z tym Szpitalem.
  • Po zakwalifikowaniu chorego do leczenia przez lekarza dyżurnego chory oddaje za pokwitowaniem odzież i obuwie do przechowania oraz przedmioty wartościowe do depozytu za pokwitowaniem.
  • Za przedmioty wartościowe i pieniądze zatrzymane przez chorego szpital nie odpowiada.
  • Przedmioty wartościowe oraz dokumenty i odzież chorych nieprzytomnych, przywiezionych bez asysty osób towarzyszących spisuje pielęgniarka oddziałowa lub dyżurna izby przyjęć w obecności lekarza dyżurnego i lekarza karetki pogotowia ratunkowego /sanitariusza/ przy czym spisy odzieży i przedmiotów dołączone zostają do historii choroby.
  • Chory zgłaszający się do szpitala winien mieć przy sobie dowód osobisty, legitymację ubezpieczeniową, legitymację emeryta, rencisty lub rolnika. W przypadku pacjentów bezrobotnych zaświadczenie Rejonowego Urzędu Pracy lub Ośrodek Opiekuna Społecznego. Ponadto chory powinien posiadać mydło, ręczniki, grzebień i inne niezbędne przybory toaletowe oraz ranne pantofle.
  • Wskazane jest posiadanie swojej bielizny, szlafroka , sztućców, kubeczka lub szklanki.