piątek, 27 grudzień 2019 14:11

NFOŚiGW

duza flaga polski Elbląski Szpital Specjalistyczny z Przychodnią SPZOZ w Elblągu logo1

Dofinansowanie przedsięwzięcia inwestycyjnego w ramach:
IV Konkursu Programu priorytetowego System Zielonych Inwestycji (GIS-Green Investment Scheme) Część 1) Zarządzanie energią w budynkach użyteczności publicznej pn.:
„Kompleksowa termomodernizacja oraz modernizacja oświetlenia wbudowanego w budynku Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego z Przychodnią SPZOZ w Elblągu”.

Umowa Dotacji Nr 891/2012/Wn-14/OA-TR-ZI/D z dnia 14.12.2012 r.
Umowa Pożyczki Nr 893/2012/Wn-14/OA-TR-KU/P z dnia 14.12.2012 r.

Koszty kwalifikowane: 5 072 784,00 PLN
Dotacja: 1 521 784,00 PLN
Pożyczka: 3 169 578,00 PLN Koszt całkowity: 5 282 631,00 PLN

Modernizacja obejmie jeden budynek Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego z Przychodnią SP ZOZ zlokalizowany w Elblągu przy ul. Komeńskiego 35. Kubatura części ogrzewanej budynku wynosi 48634,17 m3. Powierzchnia użytkowa lokali użytkowych wynosi 13244,6 m2.
Zakres przedsięwzięcia i opis technologii obejmuje:
Oświetlenie wewnętrzne -
wymiana źródeł światła wraz z oprawami zgodnie z podziałem oświetlenia według przeznaczenia (wymiana na świetlówki energooszczędne lub oświetlenie diodowe);
Ocieplenie ścian zewnętrznych budynku -
należy wykonać metodą lekko mokrą, polegającą na przymocowaniu kołkami do ściany od zewnątrz warstwy styropianu typu EPS 70-036 o grubości minimum 12cm, na której należy wykonać warstwę fakturową na siatce. Ocieplenie dotyczy całego budynku szpitala.
Ocieplenie dachu budynku -
wykonać wełną mineralną o grubości minimum 18cm i współczynniku nie większym niż 0,045 [W/mK] układaną w przestrzeni poddasza między krokwiami pod zmodernizowanym dachem z dachówki ceramicznej.
Wymiana stolarki drzwiowej zewnętrznej -
na nową oszkloną szybą zespoloną podwójną z profili PVC lub ALU z szybą o współczynniku przenikania ciepła U nie większym niż 1,8 [W/m2K].
Modernizacja instalacji wentylacji mechanicznej -
Demontaż istniejącej instalacji, montaż nowej centrali nawiewno-wywiewnej z wymiennikiem krzyżowym i minimalnym odzyskiem ciepła w wysokości 60%, montaż nowych kanałów nawiewno-wywiewnych, montaż automatyki sterującej.
Modernizacja instalacji ciepłej wody użytkowej –
montaż układu wspomagającego przygotowanie ciepłej wody tj. montaż 300m2 płyt solarnych przy sprawności układu solarnego 0,5 oraz 45% pokryciu zapotrzebowania ciepła z układu solarnego, montaż zasobników c.w.u., wymiana części instalacji na nową (nowe rury izolacja), montaż zaworów termostatycznych.
Modernizacja instalacji c.o. -
obejmuje wykonanie nowej instalacji c.o. (pomija się instalację już zmodernizowaną) w obiekcie, wymiana grzejników żeberkowych na płytowe higieniczne, montaż zaworów podpionowych i termostatycznych z głowicami, wymianę głównych rurociągów na poziomie piwnic, wykonanie poprawnej izolacji przewodów oraz wykonanie regulacji instalacji po modernizacji obiektu. Modernizacja pozwoli osiągnąć sprawność przesyłania 0,95 oraz sprawność regulacji 0,93 (obecnie sprawność szacuje się odpowiednio w wysokości 0,87 i 0,75).
W chwili obecnej został zaktualizowany audyt energetyczny budynku. W przypadku uzyskania dofinansowania zostanie wykonana dokumentacja techniczna obejmująca planowane prace.
W wyniku realizacji projektu zostanie osiągnięty efekt ekologiczny polegający na ograniczeniu zapotrzebowania na energię z 31053 GJ/rok do 15128 GJ/rok. Spowoduje to ograniczenie emisji CO2 o 2044 Mg rocznie.

Do zarządzania projektem powołano zespół projektowy.

• Dyrektor Mirosław Gorbaczewski

Nadzór nad całością projektu

• Specjalista ds. Programów pomocowych Małgorzata Adamowicz

– KOORDYNATOR PROJEKTU Nadzór nad merytoryczną zgodnością realizacji
zapisów zawartych w projekcie
• Kierownik Działu Finansowo-Księgowego Iwona Knysak Nadzór nad kontrolą formalno-rachunkową dokumentów i ich ewidencją księgową. Sporządzanie sprawozdań rozliczeniowych projektu.
• Główna Księgowa – Księgowy Projektu Leokadia Jagodzińska Nadzór nad finansowym zabezpieczeniem realizacji projektu i ich wydatkowaniem
• Z-ca Dyrektora Jacek Wójcik Nadzór nad organizacją i realizacją przetargów.
• Kierownik Działu Technicznego Maciej Latecki Nadzór merytoryczny nad realizacją zadań modernizacyjno-budowlanych projektu
• Inspektor ds. zamówień publicznych Joanna Konieczna

Systematycznie realizowany będzie monitoring projektu w zakresie realizacji harmonogramu, budżetu, zakresu merytorycznego projektu. Podmiotem uprawnionym do ponoszenia wydatków kwalifikowanych jest Elbląski Szpital Specjalistyczny z Przychodnią SP ZOZ w Elblągu. Po zakończeniu realizacji projektu Kierownik ds. Technicznych zostanie pisemnie zobowiązany przez Dyrektora Szpitala do prowadzenia monitoringu i raportowania rezultatów projektu w zakresie ograniczenia emisji CO2.

nfos Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu
Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W dniu 18 lutego 2014 roku Elbląski Szpital Specjalistyczny SP ZOZ w Elblągu złożył sprawozdanie z realizacji przedsięwzięcia, rozliczenie końcowe pożyczki zgodnie z umową Nr 893/2012/Wn-14/OA-TR-KU/P z dnia 14.12.2012 roku, rozliczenie końcowe dofinansowania w formie dotacji zgodnie z Umową Nr 891/2012/Wn-14/OA-TR-ZI/D z dnia 14.12.2012 roku w ramach systemów zielonych inwestycji pt. „Kompleksowa termomodernizacja oraz modernizacja oświetlenia wbudowanego w budynku Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego z Przychodnia SP ZOZ w Elblągu”.

Zakończono realizację Przedsięwzięcia w dniu 31.03.2014 r. Dokumenty potwierdzające osiągnięcie Efektu rzeczowego zostaną przesłane w ciągu 30 dni od daty zakończenia realizacji Przedsięwzięcia.

Czytany 33752 razy Ostatnio zmieniany piątek, 27 grudzień 2019 14:21
Więcej w tej kategorii: « PEFRON Centrum Zdrowia Psychicznego »