SM ul. Żeromskiego


telefony alarmowe

Aby wezwać pomoc dzwoń

pod nr 112

Pogotowie - 999

Straż pożarna - 998

Policja - 997


odwiedziny

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterdzisiaj820
mod_vvisit_counterwczoraj3583
mod_vvisit_counterw tym tygodniu5852
mod_vvisit_counterw tym miesiącu34039
mod_vvisit_counterwszystkie2588203

Aktualnie: gości 10 połączonych
Your IP: 184.72.102.217
 , 
Today: Sty 19, 2021

PDF Drukuj

Centrum Zdrowia Psychicznego

to pilotaż na okres 3 lat. W Elblągu działa od 01.07.2018 roku, swoim zasięgiem obejmuje Elbląg
i powiat elbląski.

Działalność skierowana jest do osób dorosłych (powyżej 18 roku życia ). Zapewniamy kompleksową opiekę psychiatryczną w oddziale stacjonarnym, pomocy doraźnej, ambulatoryjnej, środowiskowej i dziennej.

W skład Centrum Zdrowia Psychicznego wchodzą dwa

PUNKTY ZGŁOSZENIOWO –KOORDYNACYJNE

czynne od godz. 8.00 –18.00 od poniedziałku do piątku.

Elbląg, ul.Komeńskiego 35 – tel. 55 239 44 78

E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. "> Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Elbląg ul. Królewiecka 195 – tel. 55 232 67 27

Email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. "> Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Poradnia Zdrowia Psychicznego

Pasłęk ul. Kopernika 24 A – tel. 55 249 15 00

 

Zespół Leczenia Środowiskowego – tel. 55 239 44 78

Oddział Dzienny Psychiatryczny w Elblągu – tel. 55 239 44 65

Izba Przyjęć tel. 55 239 44 20

 

W programie Centrum Zdrowia Psychicznego znajdują się zadania polegające przede wszystkim na zapewnieniu osobom z zaburzeniami psychiatrycznymi wielostronnej i powszechnie dostępnej opieki zdrowotnej oraz kształtowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi właściwych postaw społecznych, a zwłaszcza zrozumienia, tolerancji, życzliwości, a także przeciwdziałania ich stygmatyzacji i dyskryminacji. CZP świadczy kompleksową i zintegrowaną pomoc psychiatryczną poprzez konsultację, leczenie i rehabilitację osób z zaburzeniami psychicznymi. Podmiotem odpowiedzialnym jest Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu. Dla zapewnienia prawidłowego udzielania świadczeń oraz w celu zapewnienia niezbędnego oparcia społecznego, wspomagania aktywności i uczestnictwa społecznego CZP współpracuje również z instytucjami zewnętrznymi.

Działalność CZP koordynuje Koordynator CZP podlegający służbowo Zastępcy Dyrektora ds. Lecznictwa Zamkniętego Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu.

Adres: Centrum Zdrowia Psychicznego Elbląg ul.Komeńskiego 35

Czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 18.00

 

Jeśli Ty lub bliska Ci osoba:

- masz kłopoty ze spaniem, nie możesz zasnąć, śpisz zdecydowanie za dużo

- masz skoki nastroju od ogromnej euforii po stany depresyjne

- masz lęki, fobie, ataki paniki

- towarzyszy ci rozdrażnienie, silniejsze odbieranie dźwięków

- czujesz utratę chęci życia, atakują ciebie myśli samobójcze

- masz nagłe skoki wagi – utrata jej lub przybieranie na niej

- odczuwasz chęć izolacji

- kompulsywne wykonujesz jakieś czynności

- towarzyszy ci lęk czy smutek odczuwany po stracie bliskiej osoby, utracie pracy

Mogą to być oznaki, że warto zgłosić się po pomoc do specjalisty. Czekają oni w Centrum

Zdrowia Psychicznego. Tam też może się zgłosić osoba po pobycie w szpitalu

psychiatrycznym, by kontynuować leczenie.

Jak wygląda wizyta w Centrum Zdrowia Psychicznego?

Specjaliści – pielęgniarka psychiatryczna, psycholog, psychoterapeuta lub psychiatra, czekają

tu na Ciebie w Punkcie Zgłoszeniowo Koordynacyjnym. Nie obowiązują żadne zapisy. Nie trzeba zapowiadać swojego przyjścia ani się rejestrować się wcześniej. Do Centrum Zdrowia Psychicznego można przyjść w każdej chwili, w godzinach jego pracy, w każdy dzień powszedni. Jeśli Ty jesteś zaniepokojony swoim zdrowiem do Centrum Zdrowia Psychicznego możesz przyjść sam lub z kimś bliskim, żeby czuć się raźniej. Jeśli się zgodzisz, bliska osoba będzie przy Tobie podczas konsultacji. Będzie mogła opowiedzieć specjaliście, o tym, jakie objawy w Twoim zachowaniu ją niepokoją. Jeśli nie będziesz chciał, żeby komentowała Twój stan, może po prostu siedzieć obok, żebyś czuł się bezpieczniej. Na podstawie rozmowy w Punkcie Zgłoszeniowo Koordynacyjnym i ewentualnej przedstawionej dokumentacji medycznej, specjalista opracuje plan leczenia. Jeśli Twój przypadek zostanie uznany za pilny, leczenie wystartuje nie później niż 72 godziny od konsultacji w Punkcie Zgłoszeniowo Koordynacyjnym. Będzie tak ułożone, żeby pasowało do twoich potrzeb. Może się okazać, że będą potrzebne konsultacje z psychiatrą, psychoterapia, leczenie w trybie dziennym (rano będziesz wchodził na oddział, gdzie przez cały dzień są zajęcia terapeutyczne a po południu wracał do domu), wizyty pielęgniarki środowiskowej w domu.

Kto może szukać pomocy w Centrum Zdrowia Psychicznego?

Każdy, kto skończył 18 lat i mieszka na terenie, którym ono się opiekuje. Bezpłatną opieką CZP otacza także osoby nieubezpieczone, podobnie jak wszystkie placówki działające w ramach NFZ na rzecz pacjentów doświadczających kryzysu psychicznego - leczących się psychiatrycznie. Więcej informacji o Centrach Zdrowia Psychicznego znajdziesz na stronie centrów czp.org.pl i na profilu na Facebooku – Pilotaż Centrów Zdrowia Psychicznego.

 

 

 

 

Koordynator

mgr Teresa Paszylk