telefony alarmowe

Today: Sty 19, 2021

covid

Szczepienie personelu medycznego – zapisy przedłużone do 14 stycznia

Personel medyczny i niemedyczny będzie szczepiony przeciw COVID-19 w tzw. szpitalach węzłowych. W Polsce jest w sumie 509 tego rodzaju jednostek. Szpitale węzłowe zaszczepią swój personel, ale także personel innych jednostek, m.in. szpitali, przychodni i aptek. Zgłoś swoich pracowników z sektora ochrony zdrowia na szczepienia przeciw COVID-19. Skorzystaj z formularza on-line.

Szczepienie medyków w każdym województwie

Trwają zgłoszenia priorytetowej grupy „zero” do szczepień przeciw COVID-19. Do 14 stycznia 2021 r. szpitale węzłowe będą zbierać dane personelu medycznego i niemedycznego, który zostanie zaszczepiony w specjalnie przygotowanych placówkach. Za zebranie listy chętnych pracowników odpowiada pracodawca. Dane może przekazać w wygodny i szybki sposób za pośrednictwem specjalnego formularza online.

Personel medyczny i niemedyczny będzie szczepiony przeciw COVID-19 w tzw. szpitalach węzłowych. W Polsce jest ich w sumie 509. Szpitale węzłowe zaszczepią swój personel, ale także personel innych szpitali, przychodni i aptek.

Kto należy do priorytetowej grupy „zero”?

W Polsce w pierwszej kolejności zaszczepione będą osoby najbardziej narażone na zakażenie koronawirusem z racji swoich zawodowych obowiązków.

Są wśród nich:

• pracownicy szpitali węzłowych,
  • pracownicy pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą, w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych,
  • pracownicy Domów Pomocy Społecznej i pracownicy Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej,
  • pracownicy aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtowni farmaceutycznych, w tym firm transportujących leki,
  • pracownicy uczelni medycznych i studenci kierunków medycznych.

Ważne! Do grupy „zero” zalicza się także personel niemedyczny pracujący w wymienionych podmiotach, czyli administracyjny i pomocniczy – bez względu na formę zatrudnienia (również wolontariusze i stażyści).

Jestem pracownikiem sektora służby zdrowia – jak się zgłosić?

Większość obowiązków związanych ze szczepieniem wykona Twój pracodawca. Jak wygląda ten proces krok po kroku?

1. Zgłoś się do pracodawcy.
  2. Wypełnij oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych.
  3. Twój pracodawca wybierze szpital węzłowy i przekaże zbiorcze zestawienie chętnych do wybranego szpitala.
  4. Szpital węzłowy ustali grafik szczepień i zaprosi Cię, a także innych pracowników z Twojej instytucji.
  5. Stawiasz się na szczepienie, przechodzisz kwalifikację, podpisujesz zgodę na(e-skierowanie jest tylko elektroniczne w systemie P1).
  6. Szczepisz się.
  7. Umawiasz się na podanie drugiej dawki w tym samym szpitalu węzłowym.

Po drugiej dawce szczepionki będziesz mógł pobrać zaświadczenie o szczepieniu w formie kodu QR ze swojego Internetowego Konta Pacjenta lub z aplikacji mObywatel.

Link źródłowy: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/szczepienia-personelu-placowek-medycznych

Informujemy, iż Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu został wpisany do wykazu podmiotów szczepiących przeciwko wirusowi SARS CoV-2 jako Szpital węzłowy. Powstały dwa zespoły.

Przyjmujemy zgłoszenia do pierwszego etapu szczepień, który obejmuje sektor ochrony zdrowia - zawody medyczne i niemedyczne

Kontakt do koordynatorów:

Zespół nr 1 – koordynator Alina Owczarek – Tel. 504 478 341, 55 239 45 41,

Zespół nr 2 – koordynator Ewa Boryszewska – Tel. 504 478 339,

Do kontaktu telefonicznego zapraszamy od poniedziałku do piątku
w godzinach od 900 do 1400

Pracodawcy/Kierownicy podmiotów zewnętrznych, chętni do szczepienia swoich pracowników, proszeni są o  przesłanie do 18 grudnia 2020r.do godziny 1300 na wyżej wymienione adresy mailowe, listy chętnych do szczepienia na formularzu udostępnionym do pobrania poniżej wraz z oświadczeniami o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych (także do pobrania poniżej).

Pliki do pobrania: