język strony

Polish English German Latvian Russian

galeria

Previous ◁ | ▷ Next

pogoda


odwiedziny

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterdzisiaj252
mod_vvisit_counterwczoraj540
mod_vvisit_counterw tym tygodniu252
mod_vvisit_counterw tym miesiącu14684
mod_vvisit_counterwszystkie892205

Aktualnie: gości 63 połączonych
Your IP: 54.162.3.15
 , 
Today: Sie 20, 2017

PDF Drukuj

Przyjęcie do szpitala

Każdy pacjent zgłaszający się w Elbląskiego Specjalistycznego Szpitala z Przychodnią ma prawo do natychmiastowego udzielenia mu świadczeń zdrowotnych ze względu na zagrożenie życia lub zdrowia, niezależnie od okoliczności.

  • O przyjęciu do szpitala osoby zgłaszającej się lub skierowanej przez lekarza albo uprawnioną instytucję orzeka lekarz dyżurny izby przyjęć, po zapoznaniu się ze stanem zdrowia i uzyskaniu zgody tej osoby lub przedstawiciela ustawowego albo opiekuna faktycznego.
  • Jeżeli lekarz dyżurny izby przyjęć stwierdzi potrzebę niezwłocznego umieszczenia pacjenta w szpitalu, a brak miejsc, zakres świadczeń udzielanych przez szpital lub względy epidemiczne nie pozwalają na przyjęcie, szpital po udzieleniu pierwszej pomocy zapewnia w razie potrzeby przewiezienie pacjenta do innego szpitala, po uprzednim porozumieniu się z tym Szpitalem.
  • Po zakwalifikowaniu chorego do leczenia przez lekarza dyżurnego chory oddaje za pokwitowaniem odzież i obuwie do przechowania oraz przedmioty wartościowe do depozytu za pokwitowaniem.
  • Za przedmioty wartościowe i pieniądze zatrzymane przez chorego szpital nie odpowiada.
  • Przedmioty wartościowe oraz dokumenty i odzież chorych nieprzytomnych, przywiezionych bez asysty osób towarzyszących spisuje pielęgniarka oddziałowa lub dyżurna izby przyjęć w obecności lekarza dyżurnego i lekarza karetki pogotowia ratunkowego /sanitariusza/ przy czym spisy odzieży i przedmiotów dołączone zostają do historii choroby.
  • Chory zgłaszający się do szpitala winien mieć przy sobie dowód osobisty, legitymację ubezpieczeniową, legitymację emeryta, rencisty lub rolnika. W przypadku pacjentów bezrobotnych zaświadczenie Rejonowego Urzędu Pracy lub Ośrodek Opiekuna Społecznego. Ponadto chory powinien posiadać mydło, ręczniki, grzebień i inne niezbędne przybory toaletowe oraz ranne pantofle.
  • Wskazane jest posiadanie swojej bielizny, szlafroka , sztućców, kubeczka lub szklanki.