Previous ◁ | ▷ Next

Your IP: 54.172.221.7
Today: Sty 21, 2019

logo-fun

Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020
Oś priorytetowa 9. Dostęp do wysokiej jakości usług publicznych
Działanie 9.1 Infrastruktura ochrony zdrowia
Poddziałanie 9.1.2 Infrastruktura ochrony zdrowia w miejskim obszarze funkcjonalnym Elbląga - ZIT bis
Tytuł projektu „Podniesienie jakości i kompleksowości leczenia poprzez konsolidację usług zdrowotnych w zakresie lecznictwa zachowawczego i zabiegowego w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu”
Całkowita kwota projektu: 39 470 519, 12 PLN, Wydatki kwalifikowane: 39 428 929, 12 PLN
Kwota dofinansowania: 32 919 212, 92 PLN, Wkład własny: 6 509 716, 20 PLN

Programy Ministerstwa Zdrowia i inne

Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki NFZ Olsztynie uprzejmie informuje, że na terenie naszego województwa istnieje możliwość skorzystania z dodatkowych programów profilaktycznych, finansowanych z innych środków aniżeli środki NFZ. Należą do nich:

I. Program badań przesiewowych wczesnego wykrywania raka jelita grubego.

Program ten finansowany jest ze środków Ministerstwa Zdrowia i bezpośrednio z Ministerstwem placówki ochrony zdrowia, podpisują umowę na wykonywanie świadczeń w ramach programu.

Program badań przesiewowych dla wczesnego wykrywania raka jelita grubego adresowany jest do osób:

• w wieku 50-65 lat bez objawów raka jelita grubego,
  • w wieku 40-65 lat bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego,
  • osoby w wieku 25-65 lat pochodzące z rodziny HNPCC lub FAP. W tym przypadku konieczne jest skierowanie z Poradni Genetycznej.

Do badania nie kwalifikują się osoby, które mają poważne objawy chorobowe lub miały wykonane kolonoskopię w ciągu ostatnich 10 lat.

W ramach programu wykonywana jest kolonoskopia tj. badanie dolnego odcinka przewodu pokarmowego polegające na oglądaniu wnętrza jelita grubego. Kolonoskopia realizowana w ramach programu jest bezpłatna.

Na badanie w ramach Programu nie jest potrzebne skierowanie. Przed badaniem konieczne jest wypełnienie specjalnej ankiety. Powinna być ona podpisana przez lekarza rodzinnego. Ankieta (plik pdf, 250 KB)

Program badań przesiewowych dla wczesnego wykrywania raka jelita grubego wykonywany jest w placówkach:

Lp. Nazwa placówki Miejscowość Adres Telefon
1 Szpital MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie Olsztyn Al. Wojska Polskiego 37
Pracownia Endoskopowa
Budynek C I piętro
89-539-84-56
2 Olsztyński Ośrodek Onkologiczny ”KOPERNIK” Olsztyn ul. Kopernika 30
Pracownia Endoskopii
89-534-55-65
664-830-861
lub osobiście
w pok. nr 7
3 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Olsztyn ul. Żołnierska 18
Pracownia Endoskopii
wysoki parter pokój 83 A
89-53-86-204
lub pok. 83a
4 NZOZ „Twoje Zdrowie” w Elblągu Elbląg ul. Żeromskiego 22
(w budynku Szpitala Miejskiego)
55-23-23-055

II. Program profilaktyki wczesnego wykrywania raka płuc organizowany przez Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie.

Program profilaktyki raka płuc finansowany jest przez warszawski Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc. Badanie jest więc bezpłatne dla pacjenta jak i dla lekarza.

Program jest skierowany do mieszkańców powiatów: kętrzyńskiego, nowomiejskiego, bartoszyckiego, piskiego i olsztyńskiego /bez m.Olsztyn/, w wieku powyżej 50 lat, którzy od co najmniej 20 lat wypalają minimum 1 paczkę papierosów dziennie lub mają za sobą historię palenia tytoniu w ilości 20 „paczkolat” (przez 20 lat – min. paczka dziennie). Kwalifikują się również osoby z nowotworowym wywiadem rodzinnym.

W ramach programu wykonywana jest tomografia komputerowa klatki piersiowej. Badanie przeprowadzane jest bez kontrastu, z niską dawką promieniowania, także jest całkowicie nieinwazyjne bezbolesne i bezpieczne dla pacjenta. Osoby, u których zostaną wykryte zmiany w płucach, będą kierowani do dalszej diagnostyki i leczenia.

Do badań nie kwalifikują się osoby z objawami chorób układu oddechowego oraz u których wcześniej rozpoznano choroby płuc.

Aby wziąć udział w programie należy posiadać specjalne skierowanie podpisane przez lekarza rodzinnego oraz zarejestrować się osobiście lub telefonicznie. Wzór skierowania (plik pdf, 150 KB)

Ze skierowaniem można zgłosić się do Olsztyńskiego Ośrodka Onkologicznego w Olsztynie przy ul. Kopernika 30, do pokoju nr 7, zadzwonić pod podane poniżej nr tel. lub przesłać je pocztą na adres:

Olsztyński Ośrodek Onkologiczny
„KOPERNIK” Sp. z o.o.
ul. Kopernika 30 pok. 7

REJESTRACJA TELEFONICZNA

tel. 664-830-861 lub 664-830-879

Powiaty biorące udział w Programie w edycji 2011.:
kętrzyński, nowomiejski, bartoszycki, piski i olsztyński /bez m.Olsztyn/

ANKIETY I SKIEROWANIA ORAZ INNE MATERIAŁY INFORMACYJNE O PROGRAMIE DOSTĘPNE SĄ NA STRONIE

WWW.KOPERNIK-OLSZTYN.PL

Badanie jest bezpłatne zarówno dla lekarza jak i pacjenta.

Szczegółowe informacje o Programie udzielane są pod nr telefonu: 664-830-861 lub 664-830-879