wtorek, 21 czerwiec 2022 10:21

CERTYFIKAT "SZPITAL BEZ BÓLU"

Napisała

 

Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Miejskiego

św. Jana Pawła II w Elblągu, ul. Komeńskiego 35, 82-300 Elbląg spełnił kryteria wymagane przez PTBB i podczas posiedzenia, które odbyło się 20 czerwca 2022 r.

uzyskał po raz kolejny Certyfikat „Szpital bez bólu”.  

            Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej spełnia wymagane kryteria i potwierdza wprowadzenie najwyższych standardów uśmierzania bólu pooperacyjnego przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu i sukcesywnie poddaje się certyfikacji od 2012 roku.

            Polskie Towarzystwo Badania Bólu oraz Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Towarzystwo Chirurgów Polskich, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne oraz Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne zainicjowały program „Szpital bez bólu”, który polega na nadawaniu certyfikatu „Szpital bez bólu” placówkom, które spełnią określone kryteria i przez to przyczynią się do podniesienia jakości uśmierzania bólu pooperacyjnego w polskich szpitalach.

Korzyści z uzyskania certyfikatu:

  • Promocja szpitali poprzez umieszczenie informacji o certyfikacie na stronach internetowych towarzystw naukowych, zaangażowanych w realizacje projektu „Szpital bez bólu”,
  • Poprawa satysfakcji pacjentów z jakości leczenia,
  • Redukcja kosztów hospitalizacji pacjentów dzięki zmniejszeniu częstości występowania powikłań pooperacyjnych oraz wcześniejszemu wypisowi ze szpitala,
  • Umożliwienie ubiegania się o dodatkowe środki finansowe z NFZ na realizację programu,

            Uzyskanie przez szpital lub oddział certyfikatu „Szpital bez bólu” jest ważną informacją dla pacjenta, że w danym szpitalu/na danym oddziale uśmierzanie bólu pooperacyjnego prowadzone jest na najwyższym poziomie, co przekłada się na podniesienie satysfakcji z całego procesu leczenia.

            Właściwe uśmierzanie bólu po zabiegach wpływa na zmniejszenie częstości występowania przetrwałego bólu pooperacyjnego, który stanowi poważny problem ekonomiczny i społeczny.

Źródło: http://szpitalbezbolu.pl/szpital-bez-bolu/opis-i-cele-projektu/


 

Czytany 154 razy Ostatnio zmieniany środa, 22 czerwiec 2022 05:49
Zaloguj się, by skomentować