język strony

pogoda

Your IP: 54.198.132.162
Today: Maj 24, 2017

„Często tracimy wiarę w wagę i sens wartości
Jednak  to, co robimy, zyskało uznanie
Ponieważ ma wartość…”

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ

PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ

Z okazji Święta wszystkim Pielęgniarkom, Pielęgniarzom

i Położnym Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II

składamy serdeczne podziękowania

za dobre serce, które pochyla się nad tymi,

którzy potrzebują pomocy,

za wrażliwą duszę, która przynagla do czynienia dobra,

za pomoc i życzliwość,

za wytrwałą, ciężką i odpowiedzialną pracę.

DYREKTOR i Zarząd Szpitala

Działając na podstawie art. 29 ust. 2 ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta z dnia 6 listopada 2008 r. (Dz.U. 2009 Nr 52, poz. 417 z późn. zm. ) uprzejmie informujemy, że z uwagi na upływające okresy przechowywania do zniszczenia przeznaczono indywidualną dokumentację medyczną pacjentów leczonych w Szpitalu Miejskim Św. Jana Pawła II w Elblągu (dawniej: 110 Szpital Wojskowy z Przychodnią) z lat 1990-1993. W związku z powyższym istnieje możliwość odbioru w/w dokumentacji przez osoby uprawnione na mocy art. 26 tejże ustawy. Odbiór dokumentacji możliwy jest do dnia 30.06.2017 r. po uprzednim złożeniu wniosku w Izbie Przyjęć przy ul. Komeńskiego 35 (pokoje 14, 13 lub w Rejestracji, tel.: 55 239 44 39). Szpital Miejski Św. Jana Pawła II w Elblągu ul. Komeńskiego 35 82-300 Elbląg

(wniosek o wydanie dokumentacji - format pdf)

Szpital Miejski św. Jana Pawła II otrzymał w darowiźnie pojazd typu AMBULANS, samochód sanitarny do transportu chorych. Darczyńcą karetki jest firma Leyer Polska S.A. z siedzibą w Woli Rzędziawskiej 155A. Wartość darowizny to 60 tys. zł.
Oficjalne przekazanie pojazdu do użytku nastąpiło 3 kwietnia 2017 r. w obecności Przedstawicieli firmy Leyer Polska S.A.: V-ce Prezesa Zarządu Mirosława Rogaczewskiego i prokurenta Wilhelma Hipsag oraz przedstawicieli miasta i szpitala: Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego, Dyrektora Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu Mirosława Gorbaczewskiego.
BARDZO DZIĘKUJEMY DARCZYŃCOM.

To cenny dar dla Szpitala, ponieważ każdego dnia wykonywanych jest tu od kilku do kilkunastu transportów, a oprócz tego specjalistyczne przewozy do Gdańska, jak i wyjazdy po krew do Olsztyna, czy przewozy pacjentów do innych ościennych miejscowości. Ambulans w istotny sposób podniesie poziom bezpieczeństwa pacjentów w stanach zagrożenia zdrowia i życia. aktprzekazania

Oddział Dzienny Psychiatryczny Oddział Dzienny Zaburzeń Nerwicowych

Znamy już laureatów Nagród Prezydenta Elbląga za rok 2016. Tradycyjnie w wieczór Trzech Króli w Teatrze im. Aleksandra Sewruka odbył  się Koncert Noworoczny, podczas którego Prezydent Witold Wróblewski wręczył nagrody za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz społeczności i rozwoju naszego miasta.

(...)

Nagrody Prezydenta za rok 2016 przyznane zostały w 9 kategoriach. W dziedzinie działalność oświatowa i pedagogiczna nagrodę otrzymała Pani Agnieszka Jurewicz – dyrektor Zespołu szkół Ogólnokształcących nr 2. W kategorii działalność gospodarcza laureatem został Pan Antoni Klecha – właściciel Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego Przemysłówka 03. Za działalność na rzecz ochrony środowiska wyróżniona została firma FLSmidth Maag Gear Sp. z o.o., specjalizująca się w produkcji i świadczeniu usług serwisowych, związanych z wytwarzaniem przekładni zębatych dla przemysłu ciężkiego i okrętowego. W kategorii kultura i sztuka nagrodę otrzymała Biblioteka Elbląska, której zbiory wpisane zostały w skład narodowego zasobu bibliotecznego i która uzyskała status biblioteki naukowej. W dziedzinie służba zdrowia nagrodę otrzymał Pan Mirosław Gorbaczewski – dyrektor Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II.

img 2030Laureatem w kategorii opieka społeczna została Caritas Diecezji Elbląskiej, która od 1992 roku prowadzi działalność charytatywną na terenie miasta i regionu. Do Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpia Judo Elbląg, który jest między innymi organizatorem międzynarodowej imprezy - Judo Camp trafiła nagroda w kategorii sport i turystyka. Dwie nagrody zostały przyznane również w kategorii Inne. Otrzymało ją Towarzystwo Polsko – Norweskie w Stavanger, które od lat współpracuje z Elblągiem, wspiera rodaków – w tym elblążan mieszkających w Norwegii oraz dba o krzewienie polskiej kultury i tradycji. Nagrodę specjalną w tej kategorii otrzymał natomiast Pan Roman Korzeniowski, który od 2004 roku do końca 2016 był dyrektorem Browaru w Elblągu – jednej z największych i najbardziej rozpoznawalnych firm rynku lokalnego. Pan Roman Korzeniowski jest 200 laureatem Nagrody Prezydenta Elbląga.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>